japonské karetní hra zvaná Oicho-Kabu a číslo 893

Číslo 893 je spojeno s japonskou yakuzou a má svůj původ v tradiční japonské karetní hře zvané Oicho-Kabu. Ve hře Oicho-Kabu jsou hráči rozdávány karty a cílem je dosáhnout hodnoty co nejblíže k číslu 9.

Oicho-Kabu a význam čísel

V této hře, když hráč dostane karty s hodnotami 8, 9 a 3, jejich součet je 20. V Oicho-Kabu se počítá pouze poslední číslice, takže 20 se stává 0, což je nejhorší možný výsledek.

Tím pádem kombinace 8-9-3 (čtená jako "ya-ku-za") symbolizuje smůlu nebo prohru.

Yakuza a číslo 893

Tato symbolika je ironicky přijata yakuzou jako svůj symbol, což může odrážet jejich postoj k riziku, životu na hraně zákona a jejich původní identitu jako outsiderů ve společnosti.

Navíc, číslo 893 může být používáno jako kód nebo symbol k identifikaci a označení členů yakuzy v různých kontextech, včetně tetování a dalších způsobů značení.

Historický a kulturní kontext

Yakuza vznikla jako organizace, která často zahrnovala hazardní hráče a drobné zločince, kteří byli často na okraji společnosti. Přijetí tohoto symbolu je součástí jejich identity.

Dnes je yakuza známa jako organizovaná zločinecká skupina s různými aktivitami, od nelegálního hazardu až po obchod s drogami a vydírání.

 

Takže číslo 893 je nejen výsledkem hazardní hry, ale také silným kulturním symbolem spojeným s identitou a historií yakuzy.